Thursday, April 12, 2012

Ndahen Bjordi dhe Adelajda


Cifti i famshem per dashurine e tyre qe kishin per njeri-tjetrin jane ndare perfundismisht. Adelajda dhe Bjordi pas lidhjes se tyre 3 vjecare i dhane fund marredhenies se tyre.

Nëse deri më tani ishim skeptik ndaj dashurisë që lind në Big Brother kishim një argument që na e mbyllte gojën. Bjordi dhe Adela të cilët për tre vjet i hodhwn poshtë të gjitha dyshuesit në atë marrë dhënie. Por ajo fjala se dashuria zgjatë tre vjet gjen vend më së mirë në kë të lidhje.
Çifti Bjordi dhe Adela janë ndarë. Historia e tyre e dashurisë duket se ka marrë fund. Ai për më shumë se një muaj gjendet në Verona të Italisë ku punon në një lokal në qendër të këtij qyteti, banakier. Ndërsa Adela në Tiranë ku punon si gazetare. Shfaqej e tyre e fundit së bashku ishte natën e 18 shkurtit kur fillojë Big Brother 5.
Më pas nuk dihet se çfarë ndodhi mes kë tij çifti, Bjordi bëri valixhet gati dhe iku prej andej nga erdhi 3 vjet në parë, Itali. Janë të shumët ata që e kanë parë duke punuar djalin që u bë i famshëm në Shqipëri nga një program televizive duke punuar në atë lokal. Dhe 25-vjeç ari e ka zëvendësuar shpejt vajzën nga Kavaja.
Ajo quhet Tanja dhe te dy bashkejetojne prej pak kohesh.
Historia e tyre e dashurisë bëri shumë buj në edicionin e dytë të BB. Ata u lidhë n brenda shtëpisë ndërkohë që Adela kishte një histori ende të pa mbyllur jashtë shtëpisë, në qytetin e saj të lindjes Kavajë . Morri përsipër gjithë paragjykimit që mund ti vinte prej andej dhe për shumë kohë u bë personazh në faqet e parë të gazetave.
Ishte fenomeni i një vajze që vjen nga provinca dhe që dashurohet me një djalë në sy të mira shikueseve në një ekran televizive. Me qetësi i kalojë të gjithë, ndërtojë jetën e saj në çift dhe fillojë punë në projekte të ndryshme televizive. Nuk u kthye më në Kavajë . Të dy ishin të kujdesshëm në daljet e tyre në Intervista.
Në kë të vend ndahen e lidhen me qindra çifte në një ditë dhe ndarja e tyre nuk do përbente lajm në se rrethanat nuk do ishin këto që janë dhe që historia e tyre e dashurisë nuk do të ishte bërë publike që në fillimet e veta.
Ata që e kanë ndjekur atë program kanë parë “live” përqafimin e tyre të parë, puthjen e tyre të parë … Big Brother është një program televiziv që të bën të famshëm dhe jetë jote private nuk është më e jotja. Gjatë kë saj kohë janë munduar të mbajnë të fshehur kë të ndarje, por tek e fundit nuk është fundi i botës!
Adelajda nuk ka dashur te jape informacion per ndarjen megjithese ne pamje te pare te jep pershtypjen se nuk ndihet dhe aq e lenduar.

0 comments:

Post a Comment

Social Profiles