Friday, April 13, 2012

Arbri sulmon Ermalin, “je shembulli me i keq i mardhenies me vajza”


“Mbaje mend, karoten me gunge ke per ta ngrene ti ne fund”, i thote Ermali.


debat-ermal-arber-12-4Arbri i tregon fjalet qe ai ka thene se e ka lene qe te debatoje ne fund, por i ben te qarte se nuk mund te perballet me te. “Po behesh shume monoton, per te miren tende po ta them”, i thote Arbri. Ndersa Ermali i ben te qarte se ai eshte kopja e Liamit dhe se kete ia kane bere te ditur te gjithe. Keshtu vazhdon per disa minuta debati midis tyre. “Ty te dua per me vone ketu”, i thote Arbri, ndersa Ermali e quan “biberon i vogel”. 

Arbri i kujton se ai viktimizohet gjithmone, duke thene se eshte rritur ne lagje te varfer e ka vuajtur. “O dele, ta ben bariu me sy dhe ti bindesh”, i thote Ermali per Liamin. “Ti je shembulli me i keq i marredhenies me nje femer”, i thote Arbri. Me vone ne debatin e tyre nderhyn edhe Françeska, duke i dale krah Ermalit e me vone Gentiana, duke perkrahur Françesken. 

Me vone, pasi Arbri largohet banoret komentojne per te. Ermali vazhdon te permende “karoten me gunge”, si personifikim per Arbrin.

0 comments:

Post a Comment

Social Profiles