Sunday, April 8, 2012

Genta "pasuron" arshiven me foto “hard” FOTO


Ky edicion i fundit i reality show-t me te famshem ne Shqiperi “Big Brother Albania” eshte absolutisht me i perfoluri.


fotot_me_pulle_te_kuqe_genta_eAkuza te panumerta, thashetheme mbi jeten private te banoreve, aludime mbi devijancat e tyre seksuale, personazhe te njohur e te panjohur qe flasin apo peshperijne nen ze…Fokusi kesaj radhe perqendrohet tek vajza nga fshati Baban i Devollit, Gentiana Gjalpi. Ne pamje duket moderne, por ka nje dialekt te theksuar ne te foluren e saj duke deshmuar qartazi realitetin nga i cili vjen.
Eshte rritur nen presionin e nje mentaliteti te ndrydhur, ku zor se mund te shprehte lirshem mendimet e nje vajze te re ne moshen e saj. Dhe ngushellimin mesa duket e ka gjetur ne rrjetet sociale. Ne nje fshat te prapambetur, ku interneti nuk gjen perdorim masiv, te afermit apo edhe prinderit nuk do te mund ta “kontrollonin” dot. “Molla e ndaluar, perhere e deshiruar” eshte shprehja qe paralelizon me se miri situaten e banores.

Dy lidhje dashurie ne te njejten kohe: njeri qe e lavderonte duke “e ngritur ne qiell” e shprehte deshiren per te qene bashkeshorti i ardhshem dhe tjetri qe zbulonte anen e erret te zeshkanes nen prononcimin: “E rrihja sepse me tradhtonte”. Keto jane deklaratat e dy ish te dashurve, qe me apo pa deshire kane perfituar nga situata per t’u bere pjese e gazetave roze.
Thoni qe morali i Gentushes (siç e therret me perkedheli Arbana) te jete i ulet? Nuk mund te japim nje pergjigje te sakte, thjesht ju servirim keto foto te pazakonta, qe ngjasojne me skenat e nxehta te nje filmi erotik. Nje profil ne “Fuckbook” (rrjeti ku publikohen foto, video dhe mesazhe me pulle te kuqe), i cili eshte mbyllur tashme, sherbeu per te na njohur akoma me teper me jeten e zonjushe Gjalpit jashte dyerve te “Big Brother Albania”. Sigurisht qe vajza nuk shfaqet e vetme, ndaj kureshtja e natyrshme na shtyn te investigojme akoma. Duam te mesojme se cili nga dy ish-te dashurit paraqitet ne to, perkrah vajzes “seksi”. Nuk e dime ne eshte Genta ajo qe shfaqet ne te gjitha fotot, ama emri i perdorur ne kete rrjet Creazy Couple, na le te kuptojme qe te vetmet foto te publikuara jane ato te sajat dhe te te dashurit, prej te cilit mendohet te kene dale edhe keto foto aspak te hijshme per imazhin e Gentes. Djaloshi mbi te cilin rendojne te gjitha dyshimet eshte Rubensi, me te cilin jemi perpjekur te kontaktojme gjate kesaj jave, por nuk ia kemi dale dot, duke qene se celulari i tij ka qene i fikur, fakt ky qe na i shton edhe me shume dyshimet.
Profili eshte fshire, telefoni rezulton i fikur dhe Rubensi ka deklaruar vete ashtu sikurse edhe Genta qe ushtronte dhune mbi te. Permbajtja e fotove te sjell ne mend meshkujt mazokist. Megjithate asgje s’eshte e sigurte dhe me mire se askush tjeter kete situate mund ta sqaroje vete Genta. (Marre nga vipa.info)

 

Genta

0 comments:

Post a Comment

Social Profiles